Odkrycia, które zmieniły świat – piraci i korsarze

Już po raz kolejny w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kątach Wrocławskich oraz filii w Smolcu odbyły się zajęcia pt. „Odkrycia, które zmieniły świat”. Tym razem tematyka zajęć dotyczyła piratów i korsarzy. Nasi młodzi czytelnicy dowiedzieli się jaka jest różnica między nimi i czym oni się zajmowali. Usłyszeli o Fransisie Draek’u, najsłynniejszym korsarzu w służbie królowej angielskiej Elżbiety I Tudor i piracie Czarnobrodym – postrachu mórz i oceanów. Wykonali pracę plastyczną, którą była mapa skarbów piratów. Na koniec rozwiązali krzyżówkę, której głównym hasłem byli piraci i korsarze. Wszyscy uczestnicy zajęć świetnie się bawili. Sami się przekonajcie oglądając zdjęcia. Na zajęcia zapraszamy jak w co drugi wtorek na godzinę 16:30 do naszych bibliotek. Do zobaczenia wkrótce.